تلفن تماس با پیشگام وب

وردپرس ، جوملا یا دروپال

Drupal Joomla WordPress

وردپرس ، جوملا یا دروپال

|
0 Comments
|

بهترین وبسایت‌ها امروزه با استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا (cms )‌ها ساخته شده اند که به شما این امکان را میدهند تغییرات بسیاری بدون اینکه با کد‌ها در ارتباط باشد در سایت خود ایجاد کنید.

اگر تمایل به ساخت یک وبسایت آنلاین قوی و جدید دارید حتما نیاز به آشنایی با این سه سیسیم مدیریت محتوا قدرتمد دارید:

وردپرس ، جوملا و دروپال

هر سه این CMS‌ها ویژگی‌‌های قدرتمندی به شما ارائه میکنند و شخصی‌ سازی،آسانی‌ استفاده و امنیت بالا از جمله ویژگی‌‌های آنهاست.

هر سه این CMS‌ها متن باز هستند. انتخاب درست‌ترین CMS از بین این سه گزینه کاری سخت بوده زیرا هر سه اینها ویژگی‌‌های خوب و خاص خود را دارند.

اما در نهایت یکی‌ از این سه با سایت شما همخوانی کامل خواهد داشت برای مثال ممکن است سایت شما یک شبکه اجتماعی باشد یا یک سایت ساده تجاری.

در ادامه به مقایسه کوچکی بین این سه CMS قدرتمند می‌پردازیم.

مرور سریع:

وردپرس: بهترین انتخاب برای تازه کاران بخاطر اسانی‌ استفاده ، به خوبی‌ برای سایت‌های کوچک تا متوسط ،وبلاگ‌ها و فروشگاه‌های کوچک کاربرد دارد.

جوملا: عالی‌ برای فروشگاه و شبکه‌های اجتماعی،اما نیاز به مقداری دانش های تکنیکی‌ دارد.

دروپال: سخت ترین اما قدرتمند ترین.نیاز به آشنایی با HTML ، CSS و PHP دارد.

مقایسه جولا وردپرس و دروپال :

کدام یک از این سه مطابق با نیاز‌های شماست؟ در ادامه به مرور دقیق تری بر هرکدام ازین سه می‌پردازیم.

ورپرس:

وردپرس معروفترین سیستم مدیرت محتوا در دنیاست.

علاوه براینکه به دلیل ساده بودن گزینه خوبی‌ برای کسانی‌ است که به تازگی شروع به کار وب کرده اند، حدود ۶۰ میلیون وبسایت امروزه از وردپرس قدرت گرفته اند.

درواقع ۴۰% از وبسایت‌های CMS بیس از بر پایه وردپرس هستند.

در اینجا به دلایلی که چرا وردپرس انقد مشهور و محبوب است می‌پردازیم:

آسان در نصب: بسیاری از میزبانان وب مانند میهن هاست به صورت مستقیم پیشنهاد نصب وردپرس را میدهند، این یعنی‌ شما همین حالا و در کمتر از ۵ دقیقه میتوانید سایت وردپرسِ خود را به آسان‌ترین و سریع‌ترین شکل راه اندازی کنید !(همین حالا اقدام کنید مدت زمان بیشتری رو باید صرف دم کردن یک قهوه کنید تا یک وبسایت وردپرس آنلاین داشته باشید .

قابلیت تنظیم:وردپرس قالب‌ها ، افزونه ‌ها ، پلاگ این‌ها قبلیت‌های بسیاری برای تنظیم و شخصی‌ سازی کردن نسبت به سایر CMSها دارد.به همین علت بسیاری از طراحان پوسته‌ ها و قالب‌ های بسیار جذاب و متنوع‌ای به صورت رایگان و یا با هزینه‌های اندک برای آن طراحی کردن که شما میتوانید با اندکی‌ جستجو بین قالب‌های بسیار متنوع و متعدد چیزی را که مطابق با سلیقه و وبسایتتان هست انتخاب کرده و یا یکی‌ را برای خودتان طراحی کنید.

البته که وردپرس بهترین نیست اما کار با آن آسان است و امکانات مورد نیز بسیاری از کاربران را فراهم می‌کند و شما میتوانید هزاران هزار تغییر در سایت خود بدون نیاز به یک طراح وب ایجاد کنید.

در نهایت برای یک تازه کار وردپرس بهترین انتخاب می‌باشد.

سایت وردپرس خود را راه اندازی کنید.

دروپال :

امروزه دروپال دومین سیستم مدیریت محتوای مشهور در دنیای وب است که هم برای سایت‌های بزرگ هم کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیچیدگی تکنیکی‌: دروپال از نظر تکنیکی‌ پیچیده‌ترین در این سه CMS است. برای کسانی‌ که علاقه به سرو کله زدن با کد دارند پیشنهاد میشوند.

افزایش عملکرد: صفحات دروپال عموما سریعتر بارگزاری شده و زمان پاسخ پایین تری نسبت به صفحات ساخته شده با وردپرس و جوملا دارند.یکی‌ از دلایل آن‌ این است که کمتر به منابع و سرور‌های سنگین وابسته است.

قابلیت تنظیم: دروپال توسط رنج وسیعی از پلاگین‌ ها ، پوسته ‌ها و قالب‌ها به آسانی‌ توانایی تنظیم شدن و شخصی‌ سازی شدن را دارد، همچنین شما میتوانید به صورت مستقیم فایل‌های روت را ویرایش کنید.

دروپال یک سیستم مدیریت محتوای بسیار قدرتمند است اما این قدرت سختی هایی را نیز برای صاحب وبسایت به همراه دارد.

هر کسی‌ می‌خواهد با دروپال کار کند باید دانش ابتدایی از HTML، CSS، PHP و سایر زبان‌های برنامه نویسی وب داشته باشد. شما لازم نیست که یک متخصص باشید اما در صورت وقوع خطا باید از توانایی رفع مشکل برخوردار باشید.

اگر وبسایت شما کشش داشته باشد، چه یک سایت ساده باشد چه سایت تجاری باید یک متخصص استخدام کنید تا مطمئن شوید سایت شما به راحتی‌ به کار خود ادامه میدهد.

جوملا:

جوملا چیزی ما بین وردپرس و دروپال است.

انقدر قدرتمند است که اکثر سایت هارا بدون مشکل بتوان با آن پیاده سازی کرد علاوه براین که به دانش فنی‌ و تکنیکی‌ در حد دروپال نیازی نیست.

به عنوان دومین رتبه در بیشترین CMSهای مورد استفاده (بعد از وردپرس)، جوملا پلاگ این ‌ها و قالب‌های بسیاری( حدود ۶۰۰۰ یا بیشتر) مانند دروپال و وردپرس دارد در نتیجه شخصی‌ سازی و نمایش سایت شما با مشکل مواجه نخواهد شد.

در اینجا چند نکته دیگر که چرا جوملا میتواند انتخاب شما باشد اشاره می‌کنیم.

شبکه‌های اجتماعی: توسط جوملا می توانید شبکه‌های اجتماع راه اندازی کنید.

سایت تجاری: توسط جوملا می توانید فروشگاه آنلاین به آسانی‌ و به سرعت بسازید.این کار با دروپال و وردپرس هم قابل انجام است اما توسط جوملا آسانتر و قابلیت‌های بیشتر دارد.

پیچیدگی‌ کمتر: نقطه‌ای میان سادگی‌ وردپرس و قدرت دروپال است.

سایت جوملا خود را راه اندازی کنید. 

Related Posts
دسترسی به ایمیل از طریق ادرس وب میل
در سرورهای دایرکت ادمینی بصورت پیشفرض برای دسترسی به وب میل باید از ادرس زیر استفاده کنید : domain.com/webmail webmail بسیاری از مشتریان تمایل دارند از طریق webmail.domain.com به وبمیل سایت خود دسترسی ...
READ MORE
خطاهای رایج در سایتها
اگر شما یک بازدید کننده اینترنتی باشین ، حتما براتون پیش اومده که یه سایت بازکنین و با خطا مواجه باشین. یا اگه شما مدیر یک سایت اینترنتی باشین و موقع ...
READ MORE
آپلود فایل توسط File Manager در cPanel
برای آپلود فایل بر روی هاست دو روش وجود دارد: 1- استفاده از FTP که آموزش آن در سایت موجود است. 2- استفاده از File Manager سی پنل : برای استفاده از File ...
READ MORE
نصب جوملا در هاست سی پنل
آپلود فایل‌ها اگر بخواهید که جوملا را بر روی Cpanel نصب نمایید باید آخرین نسخه جوملا فارسی تیم جوملا فارسی را از سایت جوملا فارسی دانلود کرده و بر روی هاست ...
READ MORE
ریدایرکت یا منتقل کردن از یک آدرس به آدرسی دیگر
در صورتی که مایلید کاربران مشاهده کننده سایت خود را از آدرسی به آدرس دیگر منتقل کنید برای مثال از پیشگام وب به گوگل از آموزش زیر بهره ببرید.
READ MORE
آموزش رفع مشکل نصب افزونه و قالبهای وردپرس
هنگام نصب افزونه ، قالب و یا به روزرسانی وردپرس ، اطلاعات FTP از من می خواهد. اطلاعات را وارد می کنم اما قبول نمی کند. چه کار کنم ؟ پاسخ ...
READ MORE
افزایش امنیت سایت ها و جلوگیری از هک شدن آن ها
رایج ترین دلیل نفوذهای اینترنتی از طریق ضعف کدها می‌باشد و نه از طریق هاست ، سرور و یا شبکه زیرا به دلیل امینت بالای سیستم‌عامل‌ و قدرت بالای تجهیزات ...
READ MORE
راهنمای انتخاب کلید واژه مناسب
راهنمای انتخاب کلید واژه مناسب راه حل جهت انتخاب کلید وازه مناسب توصیه می شود از ابزار مخصوص گوگل در آدرس زیر استفاده نمایید https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal در این ابزار شما کلمه کلی مرتبط با ...
READ MORE
کنترل پنل های رایگان سرور
کنترل پنل سرور ، یک محیط نمایشی تحت وب است که روی سرور نصب می شود تا کاربران بتوانند تمام خدمات هاست خود را به صورت یکجا مدیریت نمایند. امکاناتی ...
READ MORE
آموزش پارک دومین
اگر مایلید دامنه ای به جز دامنه اصلی بر روی هاست خود پارک کنید تا هاست شما با 2 دامنه یا بیشتر، باز شود . اگر قالب سی پنل شما x3 ...
READ MORE
دسترسی به ایمیل از طریق ادرس وب میل
خطاهای رایج در سایتها
آپلود فایل توسط File Manager در cPanel
نصب جوملا در هاست سی پنل
ریدایرکت یا منتقل کردن از یک آدرس به
آموزش رفع مشکل نصب افزونه و قالبهای وردپرس
افزایش امنیت سایت ها و جلوگیری از هک
راهنمای انتخاب کلید واژه مناسب
کنترل پنل های رایگان سرور
آموزش پارک دومین

LiveZilla Live Help