آموزش کار با Mailing Lists در cpanel

آموزش کار با Mailing Lists در cpanel

دوستان عزیز پیشگام وبی امیدوارم که حالتون خوب باشه ، امروز با آموزش کار با Mailing Lists در cpanel خدمتتون هستیم و امیدوارم توضیحاتی که در این مطلب و یا در انتها مطلب که بصورت فیلم قرارداده شده بتونه به شما کمک کنه و هر روز بیشتر پیشرفت کنید.

خوب اصلا این قسمت به چه دردی میخوره کجا بهش نیاز داریم و در کل کاربردش چی هست؟

Mailing List همانطور که از اسم آن مشخص است در حقیقت لیستی از آدرس های ایمیل است که دارای کاربران مشترک و خاص می باشد و می توان از این لیست ایمیل ها برای ارسال پیام های ایمیل به چندین گیرنده مختلف با یک بار ارسال ، استفاده کرد.

شما برای ارسال پیام برای مخاطبان و گیرنده های Mailing List خود محدودیت خاصی ندارید و می توانید هر محتوایی از نوع متنی ، فایل و چند رسانه ای را برای مخاطبین Mailing List خود ارسال کنید.

از Mailing List لیست معمولا در سرور های ایمیل استفاده می شود که با ساخت یک لیست از ایمیل های هدف می توان اقدام به ارسال پیام برای تمام ایمیل های این لیست کرد.

این قسمت برای تغییر پسورد در سی پنل میباشد که با عنوان Mailing Lists در قسمت Email موجود میباشد.

ابتدا وارد هاستمون داخل سایت پیشگام وب میشویم.

میتوانید از سایت پیشگام وب قسمت سرویس های من ، سرویس مورد نظر را انتخاب کرده و ورود به سی پنل را بزنید تا بصورت اتوماتیک وارد هاستتون بشید و همچنین میتوانید از لینک سایت خودتون ، البته اگر که دی ان اس های ( DNS ) پیشگام وب را درست ست کرده باشید و 24 ساعت گذشته باشد از طریق پورت 2082 و یا 2083 وارد بشید.

فقط نکته ای که هست و باید بهش توجه کنید ، اگر سایت را با http باز میکنید از پورت 2082 و اگر با https باز میکنید از 2083 استفاده کنید ، نمونه لینک در زیر مشخص شده است.

http://www.pishgam-web.ir:2082

https://www.pishgam-web.ir:2083

البته به این نکته توجه داشته باشید که باید جای آدرس سایت ما آدرس سایت خودتان را وارد کنید.

راه آخر جهت لاگین هم در صورتی که دی ان اس ها ( DNS ) را ست نکرده اید یا 24 ساعت از تنظیم آنها نگذشته است و دوست ندارید بطور مثال اطلاعات ناحیه کاربری رو به طراح بدید استفاده از لینک پیشفرض پیشگام وب هست که در زمان خرید هاست برای شما ارسال شده و اگر هم نتونستید پیدا کنید میتوانید تیکت بدهید تا به شما داده شود ، پایین هم میتوانید نمونه لینک رو مشاهده کنید.

http://server13.pishgamweb.net:2082

https://server13.pishgamweb.net:2083

از قسمت ایمیل رو گزینه Mailing Lists کلیک کنید.

در کادر List Name یک نام برای لیست پستی مورد نظر خود وارد کنید.

از طریق گزینه Domain می توانید دامنه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در کادر های Password و (Password (Again یک رمز دلخواه و ایمن وارد کنید.

از طریق گزینه Access Type می توانید دو حالت Public و Private را انتخاب کنید.

در حالت Public اشتراک ها یا subscriptions باز هستند.

در حالت Private ادمین باید اشتراک ها یا subscriptions را تایید کند.

بر روی گزینه Add کلیک کنید.

پس از ساخت لیست پستی می توانید لیست های ساخته شده را در قسمت Current Lists مشاهده کنید.

در صفحه جدید بر روی گزینه Membership Management کلیک کرده و پس از آن گزینه Mass Subscription را انتخاب کنید.

از طریق گزینه subscribe these users now or invite them می توانید مشخص کنید که کاربران به صورت خودکار به لیست اضافه شوند ( Subscribe ) یا آنها را دعوت کنید ( Invite ).

از طریق گزینه Send Welcome messages to new subscribers می توانید مشخص کنید که برای اشتراک های جدید پیام خوش آمد ارسال شود.

در صورتی که می خواهید اعلان اشتراک های جدید برای مدیر ارسال شود گزینه Send notifications of new … را بر روی حالت Yes قرار دهید.

حال در کادر موجود می توانید آدرس ایمیل های مورد نظر خود برای ایجاد Mailing List را در هر خط وارد کنید یا از طریق گزینه Choose File لیست ایمیل ها را از روی سیستم خود آپلود کنید.

در نهایت بر روی گزینه Submit Your Changes کلیک کرده تا لیست پستی مورد نظر ما ساخته شود.

مشاهده فیلم آموزشی از سایت آپارات

برای دانلود فیلم آموزش از قسمت تنظیمات روی گزینه دانلود کلیک کرده و کیفیت مد نظر خود را انتخاب کنید تا فیلم آموزش دانلود گردد.

نکته : هر چقدر که عدد این قسمت بیشتر باشد ، کیفیت فیلم دانلودی بالاتر خواهد بود.

آموزش های ابتدایی :

دوستان عزیز آموزش که خدمتتون ارائه کردیم از سری آموزش های ابتدایی پیشگام وب هست و این آموزش جزو پایه ای ترین آموزش های سایت هست امیدوارم که آموزشممون کامل باشه.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما در قسمت دیدگاه های سایت هستیم.

درباره نویسنده
مهندس محمدی
از کودکی علاقه بسیاری به وب سایت داشتم و همیشه آرزو داشتم که یک سایت داشته باشم بعد ها توانستیم با دوستان وب سایت های متفاوتی را راه اندازی کنیم و در برخی از وب سایت ها هم آموزش های متفاوت سایت را ارائه کنیم.

نظرات شما


پنج − 2 =