آموزش کار با Domains در cpanel

آموزش کار با Domains در cpanel

دوستان عزیز پیشگام وبی امیدوارم که حالتون خوب باشه ، امروز با آموزش کار با Domains در cpanel خدمتتون هستیم و امیدوارم توضیحاتی که در این مطلب و یا در انتها مطلب که بصورت فیلم قرارداده شده بتونه به شما کمک کنه و هر روز بیشتر پیشرفت کنید.

خوب اصلا این قسمت به چه دردی میخوره کجا بهش نیاز داریم و در کل کاربردش چی هست؟

در ورژن 76.0.6 سی پنل گزینه جدیدی به نام Domains اضافه شده است که کار مدیریت همه دامنه ها و ساب دامنه هایی که در سی پنل وجود دارد را راحت تر کرده است. با استفاده از Domains می توانید براحتی دامنه یا ساب دامنه به هاست سی پنل خود اضافه نمایید. می توانید دامنه هایی را که قبلا اضافه شده است را ببینید و حتی تنظیمات آنها را از همینجا تغییر دهید. از طریق Domains براحتی می توانید ساب دامنه ، Aliases و Addon domain به سی پنل اضافه کنید.

در حیقیت در این قسمت براحتی میتوانید تمامی ادان دومین ، پارک دومین ، ساب دومین و مین دومین که دومین اصلی هاست هست را مشاهده کنید و هر تغییری که مد نظر هست را انجام دهید.

این قسمت برای تغییر پسورد در سی پنل میباشد که با عنوان Domains در قسمت Domains موجود میباشد.

ابتدا وارد هاستمون داخل سایت پیشگام وب میشویم.

میتوانید از سایت پیشگام وب قسمت سرویس های من ، سرویس مورد نظر را انتخاب کرده و ورود به سی پنل را بزنید تا بصورت اتوماتیک وارد هاستتون بشید و همچنین میتوانید از لینک سایت خودتون ، البته اگر که دی ان اس های ( DNS ) پیشگام وب را درست ست کرده باشید و 24 ساعت گذشته باشد از طریق پورت 2082 و یا 2083 وارد بشید.

فقط نکته ای که هست و باید بهش توجه کنید ، اگر سایت را با http باز میکنید از پورت 2082 و اگر با https باز میکنید از 2083 استفاده کنید ، نمونه لینک در زیر مشخص شده است.

http://www.pishgam-web.ir:2082

https://www.pishgam-web.ir:2083

البته به این نکته توجه داشته باشید که باید جای آدرس سایت ما آدرس سایت خودتان را وارد کنید.

راه آخر جهت لاگین هم در صورتی که دی ان اس ها ( DNS ) را ست نکرده اید یا 24 ساعت از تنظیم آنها نگذشته است و دوست ندارید بطور مثال اطلاعات ناحیه کاربری رو به طراح بدید استفاده از لینک پیشفرض پیشگام وب هست که در زمان خرید هاست برای شما ارسال شده و اگر هم نتونستید پیدا کنید میتوانید تیکت بدهید تا به شما داده شود ، پایین هم میتوانید نمونه لینک رو مشاهده کنید.

http://server13.pishgamweb.net:2082

https://server13.pishgamweb.net:2083

در قسمت Domains روی گزینه Domains کلیک میکنیم.

توضیحات هر تب بصورت جداگانه در زیر قرار دارد.

در قسمت Domain مطابق تصویر زیر تمامی دامین ها بصورت مین دومین ، پارک دومین ، اد دومین و ساب دومین وجود دارد.

در قسمت Document Root پوشه روت هر یک از دامین ها مشخص شده است که اگر روی آن کلیک کنید به پوه مد نظر هدایت میشوید.

که تصویر زیر گویاست که ما کلیک کرده و پوشه روت ساب دومین اول باز میشود.

در قسمت Redirects To اگر که دامین را ( مین دومین ، پارک دومین ، اد دومین و ساب دومین ) ریداکت کرده باشید ، آدرس مورد نظر مشخص میگردد و اگر ریداکت نکرده باشید متن Not Redirected نمایش داده میشود.

در قسمت Force HTTPS Redirect میتوانید تنظیم کنید سایت فقط با https باز گردد یا به عبارتی ریداکت به https گردد.

حالت دیفالت Force HTTPS Redirect بصورت OFF که رای فعال کردن روی همین قسمت باید کلیک کنید اما مطابق تصویر زیر اجازه اینکار به ما داده نشده و علت اون هم این هست که ssl روی هاست ما نصب نیست اگر شما هم همین ارور را داشتید مطابق آموزش های قبلی ما ssl را نصب کرده و سپس چک کنید.

در قسمت Create Email میتوانید برای مین دومین ، پارک دومین ، ادان دومین و ساب دومین ایمیل جدید ایجاد کنید.

در قسمت Manage هم میتوانید پوشه روت دامین مورد نظر را انتخاب کنید و یا دومین مورد نظر را کلا حذف کنید.

اگر قصد تغییر پوشه داشتید حتما پس از تغییر اسم پوشه روی گزینه اپدیت کلیک کنید.

بخش دیگری در قسمت راست وجود دارد بنام Additional Resources که توضیحات این مورد هم پیوست میگردد.

در قسمت Create an Email Address بالاتر هم این مورد توضیح داده شده و ایمیل ایجاد میکنید .

در قسمت Create a site with Site Publisher میتوانید یک دیزایش ساده فعلا برای سایت خود انجام دهید تا اگر نیاز به طراحی حرفه ای تر میباشد در آینده انجام دهید.

در قسمت Modify the Redirects هم میتوانید صفحه مورد نظر را ریداکت کنید لذا اگر روی این قسمت کلیک کنید به قسمت Redirects در سی پنل منتقل میشوید که این قسمت قبلا توسط ما توضیح داده شده است.

مشاهده فیلم آموزشی از سایت آپارات

برای دانلود فیلم آموزش از قسمت تنظیمات روی گزینه دانلود کلیک کرده و کیفیت مد نظر خود را انتخاب کنید تا فیلم آموزش دانلود گردد.

نکته : هر چقدر که عدد این قسمت بیشتر باشد ، کیفیت فیلم دانلودی بالاتر خواهد بود.

آموزش های ابتدایی :

دوستان عزیز آموزش که خدمتتون ارائه کردیم از سری آموزش های ابتدایی پیشگام وب هست و این آموزش جزو پایه ای ترین آموزش های سایت هست امیدوارم که آموزشممون کامل باشه.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما در قسمت دیدگاه های سایت هستیم.

درباره نویسنده
مهندس محمدی
از کودکی علاقه بسیاری به وب سایت داشتم و همیشه آرزو داشتم که یک سایت داشته باشم بعد ها توانستیم با دوستان وب سایت های متفاوتی را راه اندازی کنیم و در برخی از وب سایت ها هم آموزش های متفاوت سایت را ارائه کنیم.

نظرات شما


2 + = شش