آموزش کار با Default Address در cpanel

آموزش کار با Default Address در cpanel

دوستان عزیز پیشگام وبی امیدوارم که حالتون خوب باشه ، امروز با آموزش کار با Default Address در cpanel خدمتتون هستیم و امیدوارم توضیحاتی که در این مطلب و یا در انتها مطلب که بصورت فیلم قرارداده شده بتونه به شما کمک کنه و هر روز بیشتر پیشرفت کنید.

خوب اصلا این قسمت به چه دردی میخوره کجا بهش نیاز داریم و در کل کاربردش چی هست؟

البته قابلیت های Default E-Mail Account در سی پنل تنها به دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباه ارسال شده اند محدود نمیشود و امکان اعمال تنظیمات دیگری نیز در این بخش در اختیار شما قرار میگیرد.

اگر Default E-Mail Account را تنظیم نکنید چه اتفاقی می افتد؟ در واقع هیچ اتفاق خاصی نمی افتد. چرا که در cPanel به صورت پیشفرض حتی اگر شما هیچ Default E-Mail Account ای نیز تعریف نکرده باشید، آدرس ایمیلی که در ابتدا و به صورت پیشفرض بر روی سی پنل ایجاد میشود، کار دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباه ارسال میشوند را انجام خواهد داد. بنابراین با تنظیم یک حساب کاربری ایمیل پیشفرض، شما این امکان را به خود میدهید که ایمیل هایتان را هر چه بهتر مدیریت کنید چون عموما کمتر کسی به حساب ایمیل پیشفرض سی پنل سر میزند و به محتویات آن نگاه میکند! همانطور که پیش تر هم به آن اشاره شد، کاربرد Default E-Mail Account در سی پنل، تنها به دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباه فرستاده میشوند، محدود نمیشود.

شما در این بخش این امکان را دارید که این ایمیل های اشتباه را با یک پیام دلخواه رد کنید و شخص ارسال کننده را از خطای خود در ارسال ایمیل آگاه نمایید.

این قسمت برای تغییر پسورد در سی پنل میباشد که با عنوان Default Address در قسمت Email موجود میباشد.

ابتدا وارد هاستمون داخل سایت پیشگام وب میشویم.

میتوانید از سایت پیشگام وب قسمت سرویس های من ، سرویس مورد نظر را انتخاب کرده و ورود به سی پنل را بزنید تا بصورت اتوماتیک وارد هاستتون بشید و همچنین میتوانید از لینک سایت خودتون ، البته اگر که دی ان اس های ( DNS ) پیشگام وب را درست ست کرده باشید و 24 ساعت گذشته باشد از طریق پورت 2082 و یا 2083 وارد بشید.

فقط نکته ای که هست و باید بهش توجه کنید ، اگر سایت را با http باز میکنید از پورت 2082 و اگر با https باز میکنید از 2083 استفاده کنید ، نمونه لینک در زیر مشخص شده است.

http://www.pishgam-web.ir:2082

https://www.pishgam-web.ir:2083

البته به این نکته توجه داشته باشید که باید جای آدرس سایت ما آدرس سایت خودتان را وارد کنید.

راه آخر جهت لاگین هم در صورتی که دی ان اس ها ( DNS ) را ست نکرده اید یا 24 ساعت از تنظیم آنها نگذشته است و دوست ندارید بطور مثال اطلاعات ناحیه کاربری رو به طراح بدید استفاده از لینک پیشفرض پیشگام وب هست که در زمان خرید هاست برای شما ارسال شده و اگر هم نتونستید پیدا کنید میتوانید تیکت بدهید تا به شما داده شود ، پایین هم میتوانید نمونه لینک رو مشاهده کنید.

http://server13.pishgamweb.net:2082

https://server13.pishgamweb.net:2083

بعد از ورود به هاست از قسمت ایمیل ، ایمیل اکانت و Default Address را باز میکند.

ایمیل های موجود در این تصویر زیر در قسمت ایمیل اکانت مشخص شده است.

موردی که دیفالت نوشته شده است ایمیل مدیر هاست میباشد.

Send all unrouted email for the following domain : در این قسمت نام دامنه ای را وارد کنید که می خواهید ایمیل پیش فرض برای آن انتخاب شود.

Discard the email while your server processes it by SMTP time with an error message : در صورتی که این گزینه فعال باشد اگر کسی ایمیلی به آدرس اشتباهی از دامنه ما ارسال کند در این حالت سی پنل یک ایمیل برای فرستنده ارسال می کند و اشتباه بودن آدرس را به فرستنده خبر می دهد.

Forward to Email Address : اگر این گزینه را فعال کنیم در این حالت اگر ایمیل به آدرس اشتباهی از دامنه ما ارسال شود با وارد کردن آدرس خاص در این فیلد آن ایمیل های ارسال شده به این آدرس ارسال می شوند.(گزینه مناسبی است).

حالا در ادامه تنظیمات بر روی گزینه Advanced options کلیک کنید تا دیگر نمظیمات برای شما نمایش داده شود و ما در ادامه به توضیح هر یک از آنها می پردازیم:

Forward to Your System Account : در صورتی که این گزینه فعال باشد ایمیل هایی که به آدرس اشتباهی از دامنه شما ارسال می شود توسط سی پنل دریافت می شوند و به آدرس ایمیل مدیر هاست ارسال می شود.

Pipe to a Program: در صورتی که تیک آن را بزنید اگر ایمیل به آدرس اشتباهی از دامنه شما ارسال شود می توانید آن را به اسکریپتی که از قبل نوشته و در فایل منیجر آپلود شده ارجاع دهید به این صورت که آدرس آن را در این فیلد وارد کنید.

Discard(not recommended) : اگر این گزینه را فعال کنید که البته پیشنهاد داده نمی شود در صورتی که ایمیل به آدرس اشتباهی از دامنه ما ارسال شود در این صورت به صورت اتوماتیک حذف شده و ایمیلی برای فرستنده ارسال نمی گردد.

و در آخر نیز روی دکمه Change کلیک کنید.

مشاهده فیلم آموزشی از سایت آپارات

برای دانلود فیلم آموزش از قسمت تنظیمات روی گزینه دانلود کلیک کرده و کیفیت مد نظر خود را انتخاب کنید تا فیلم آموزش دانلود گردد.

نکته : هر چقدر که عدد این قسمت بیشتر باشد ، کیفیت فیلم دانلودی بالاتر خواهد بود.

آموزش های ابتدایی :

دوستان عزیز آموزش که خدمتتون ارائه کردیم از سری آموزش های ابتدایی پیشگام وب هست و این آموزش جزو پایه ای ترین آموزش های سایت هست امیدوارم که آموزشممون کامل باشه.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما در قسمت دیدگاه های سایت هستیم.

Default Address در دایرکت ادمین :

این قسمت در دایرکت ادمین وجود دارد و با کمی امکانات کمتر نسبت به سی پنل

learn Default Address from cpanel

Important:

 • Check your cPanel account and domain default addresses often for missing messages. They may receive messages for your existing email addresses if they contain typos or other issues. For example, if your email address is corgis_sploot@example.com but a sender uses corgi_splot@example.com, the default address will receive it.
 • If you have not configured a domain default address in this interface, the system will send mail with invalid recipients for a given domain to that address (the cPanel account default address).

This interface allows you to set up a default address (catch-all address) for a domain. It will receive any mail for an invalid email address for the domain. You can also define how the default address handles incoming messages.Note:

If spammers target your domain and you forward mail to a default address, that address may receive a large amount of spam.

Set Default Address

To set a domain’s default address, perform the following steps:

 1. From the Send all unrouted email for the following domain menu, select the domain for which you wish to configure a domain default address.
 2. Select one of the following settings:
  • Discard the email while your server processes it by SMTP time with an error message — Select this setting to send an error message to the sender. Then, enter an error message in the Failure Message (seen by sender) text box.
  • Forward to Email Address — Select this setting to forward mail to another address. Then, enter the email address or your cPanel account’s username in the Forward to Email Address text box.
 3. Click Advanced Options to view the following additional settings:
  • Forward to your system account — Select this setting to forward mail to the system account.
  • Pipe to a Program — Select this setting to forward messages to a program at the path that you define in the available text box. Note: For more information, read the Pipe to a Program section of our How to Configure Email Filters documentation.
  • Discard (Not Recommended) — Select this setting to delete incoming messages and do not send a failure notice. Important: We do not recommend this setting, because the sender will not know that the delivery failed.
 4. Click Change.

درباره نویسنده
مهندس محمدی
از کودکی علاقه بسیاری به وب سایت داشتم و همیشه آرزو داشتم که یک سایت داشته باشم بعد ها توانستیم با دوستان وب سایت های متفاوتی را راه اندازی کنیم و در برخی از وب سایت ها هم آموزش های متفاوت سایت را ارائه کنیم.

نظرات شما


9 − = دو